Český Brod se nakonec doma rozhoupal k vítězství

Další domácí utkání přineslo vítězství českobrodských nohejbalistů. Tentokrát ale nebylo tak jednoznačné.

Z utkání Český Brod - Aš (5:5). Autor: Martin ŠnajdrTJ Slavoj Český Brod – PKS okna Žďár nad Sázavou 6:3

Českobroďáci na domácím hřišti nevstoupili do utkání moc dobře. „Nestává se, že by první dvojka prohrála. Hráli trochu laxně," shrnul hrající trenér Českého Brodu Tomáš Cibulka. Hosté ze Žďáru tak byli hned na začátku ve vedení.

Do druhé dvojice nastoupil fluktující Sýkora s kapitánem Cibulkou, z důvodu nepřítomnosti Cmírala. Ti se ale v prvním setu spíše jen sehrávali.  „Ve třetím setu jsme to nakonec zvládli," podotkl Cibulka. Stav tak byl po hře úvodních dvojic vyrovnaný.

„Obě následující trojice jsme celkem v pohodě zvládli," informoval Cibulka. Český Brod se tím dostal do dvoubodového vedení 3:1.

Ve vložené dvojici se na domácí antuce předvedl Vokáč s Chuchlou.  „Zbytečně se dostali do třetího setu, nezvládli totiž moc koncovky," trochu lamentoval jejich trenér Cibulka.

Do souboje jednotlivců se postavil českobrodský Martin Janík proti reprezentantovi Hronovi. „Martin dost bojoval a hodně mu to znepříjemnil, ale nakonec to nestačilo," pochválil v singlu svého svěrence Tomáš Cibulka. Žďáru se podařilo snížit na 4:2.

Obrácené trojice nakonec skončily remízou. Body z první si připsal Český Brod a v druhé pak byl úspěšnější naopak Žďár.

Domácím ale už chyběla jediná výhra k úspěchu v celém zápase. Rozhodla hned následující dvojice. Český Brod si tak připsal další výhru.  „Musím říct, že po našem i vcelku vlažném výkonu jsme si to pohlídali," hodnotil po utkání Cibulka.

Jeho tým si tak upevnil vedení v tabulce první ligy. „Dá se říct, že už máme první místo zaručený," mínil Cibulka. Šance na to, aby Český Brod z čela tabulky někdo sesadil, jsou už spíše jen teoretické.

I když Český Brod s přehledem vede svou ligu, utkání ale tak jednoznačné nebylo. „Asi už občas chybí trochu motivace vyhecovat se k nějakému výkonu," přemítal nad dostatečným bodovým náskokem hrající trenér Českobrodských Tomáš Cibulka.

Jeho tým teď v sobotu jede na další utkání do Přerova. Zápas začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Sestava: Cibulka, Chuchla, Janík, Kaděra, Petřina, Sýkora, Vokáč, Voldřich.