Český Brod promarnil vedení o dva góly

Z utkání Brozany - Český Brod (2:0). Autor: Milan RichtrPo dvou odložených duelech fotbalisté Českého  Brodu konečně vyběhli k mistrovskému utkání. V dalším kole divizní skupiny B ale na svém hřišti nestačili na Brozany.

Český Brod - Brozany 2:4

Přitom zápas skvěle rozehráli. Již 9. minutě po centru Krejcara hlavou usměrnil míč do sítě Mlejnek. A ve 21. bylo ještě líp. To Moravec přeloboval brankáře – 2:0. „Mezitím měly tutovku i Brozany,  Umar naštěstí mířil před naším brankářem vedle," uvedl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Domácí vedli o dva góly a na výhru hostů by si nevsadil skoro nikdo. Jenomže o pár vteřin později už to bylo pouze o gól. Brozany založily rychlý protiútok, brankář Gabriel fauloval v pokutovém území a kopala se penalta. Tu proměnil Marič. Osm minut před odchodem do kabin bylo vyrovnáno. Z hranice velkého vápna se z trestného kopu trefil přesně Gnahoui.

Po změně stran se hrálo již podle brozanských not. Výsledkem toho byly dva góly v domácí síti. Nejprve otočil stav po přečíslení Umar a v závěru po pěkné kombinační akci potvrdil výhru hostů zakončující Zadina.

„Druhý poločas byl soupeř lepší, bojovnější a rychlejší. Hlavně nám dělala problémy dvojice černých útočníků Umar a Gnahoui. Bylo to naprosto zasloužené vítězství hostí, které trénuje bývalý internacionál Jiří Němec. Nám tentokrát nevyšlo nic, kromě rychlého vedení 2:0, kdyby v tu chvíli asi na hosty nevsadil nikdo, ale pak se to z naší strany zvrtlo," podotkl Křen.

Branky: 9. Mlejnek, 21. Moravec – 22. Marič z PK, 37. Gnahoui, 69. Umar, 82. Zadina. Rozhodčí: Vrzal. Diváci: 134. Poločas: 2:2.

Český Brod: Gabriel – Mlejnek, Procházka, Marek, Hruška (64. Červenka) – P. Kopecký (55. M. Kopecký), Vobořil, Krejcar, Šťastný – Štefančík, Moravec (76. Brabec).