Český Brod doma poprvé prohrál, navíc přišel o dva hráče

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Jan PořízekAž ve čtvrtém utkání před vlastními diváky přišli fotbalisté Českého Brodu o svoji domácí neporazitelnost. Na Kutilce nestačili na Louňovice (0:2).

„Zápas začal ve velkém tempu, jenže se odehrával pouze mezi vápny, nikdo si žádné větší šance nevytvářel," uvedl vedoucí Českého brodu Jan Křen.

První velká nepříjemnost pro domácí nastala po půl hodině hry. To se nešťastně po kontaktu s protihráčem zranil Petr Mlejnek a musela pro něj přijet sanitka. „Je tam podezření na zlomeninu ruky v zápěstí," podotkl Křen.

Po tomto nepříjemném incidentu přišel pro Český Brod další šok. Hosté totiž do přestávky během několika vteřin dvakrát udeřili. „Nejprve prostřelil z hranice vápna na zadní tyč Sovu Vodička  a o dvě minuty později po ztrátě míče na půlce soupeř přečíslil a Šmidral zvyšoval z pětky na 2:0. Byl to šok do šatny a z toho jsme se ani ve druhé půli nevzpamatovali, přestože celou druhou půlku jsme byli o něco lepší," konstatoval Jan Křen. Louňovice vyrážely do brejků a v 72. minutě kopaly penaltu, kterou Sova však chytil. Bohužel jsme přišli v jednom zápase o tři obránce. Kromě Mlejnka také o Balíka, který po strkanici se soupeřem dostal červenou kartu. Pak ještě o Beutela, ten měl žlutou a v nastaveném čase chytil za dres unikajícího protihráče a také byl vyloučen. Takže se sestavením obrany do Nového Boru příští týden to bude asi složitější. Jinak to byl remízový zápas. Rozhodlo pět minut v závěru prvního poločasu," uzavřel jan Křen. Branky: 43. Vodička, 45. Šmidral. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 5:4. ČK: 70. Balík, 91. Beutel – 70. Nykl. Diváci: 160. Poločas: 0:2. Český Brod: Sova – Mlejnek (29. Kryštof), Beutel, Balík, Štefančík – Müller (75. Tříska), Krejcar, Marek, Šusta (58. Husárik) – Brabec, Šťastný (62. Tománek).